Plavání s miminky je u dnešních maminek zvláště oblíbenou aktivitou a mnoho z nich si tuto činnost nemůže vynachválit. Jenže, k čemu vám vlastně takto strávený čas v konečném důsledku je? Opravdu se při něm miminko naučí pořádně plavat? A kdy vůbec s vaším novým přírůstkem můžete do tajemných vod bazénu zavítat? Nejprve je nutné zodpovědět otázku, kdy je vůbec čas na to miminko ponořit do hlubin bazénu. Nejzazší hranice je stanovena na čísle 6 měsíců života novorozeného děťátka, pokud ale bazén navštívíte později, rozhodně se nic nestane.
Na otázku, zda se miminko skutečně plavat naučí lze téměř s jistotou odpovědět záporně. Přesto ale má tato aktivita velké množství výhod. Jednou z největších je to, že se miminko ve většině případů naučí mít rádo vodu a koupání v domácí vaničce pro něj poté nebude utrpením ale zábavou. Také si díky tomuto prozřetelnému kroku ušetříte jeho pozdější strach z vodního prostředí třeba ve vašem vlastním zahradním bazénu. Při výuce plavání ve škole či školce bude mít nad ostatními dětmi opravdu velkou výhodu, neboť se s vodou seznámilo již v útlém věku a namísto opory chabého kruhu jej držely ruce milované maminky.
Před plaváním je ale nutné předem zvážit, zda je tato činnost vhodná právě pro vás. Pokud totiž maminka trpí odporem k vodě, asi miminko pro chvíle zde strávené opravdu nadchnout nedokáže. V potaz je dobré vzít také to, jestli je miminko na takovou aktivitu připraveno a zvážit případná zdravotní rizika. Chlorovaná voda totiž dokáže někdy udělat na náchylné pokožce miminka pořádnou paseku a mohlo by se stát, že návštěva dermatologa se poté stane nevyhnutelnou a do vod bazénu hned tak nezavítáte. Právě s maminkou vznikají při plavání pro ni nezapomenutelné zážitky a malá ratolest si tímto způsobem prohlubuje vztah ke své nejbližší osobě. Jedná se tedy o krásně strávené chvíle plné společně radosti, pohybu, smíchu a zážitků, na které se jen tak nezapomíná.