Pokud váháte, co koupit své dceři, synovi, vnučce či vnukovi, ráda vám poradím. Existuje nespočet společenských her.
Když jsem byla malá, tolik jich nebylo. Moje maminka mi jich několik dokonce sama vyrobila. Pamatuji si na hru ve stylu „Chcete být milionářem?“ Dostala jsem malou krabičku, ve které byly na kartičkách otázky, nechyběl ani dětský telefon pro případ volání přítele na telefonu. A jakou jsem z ní tehdy měla radost.
Dnes již tuto hru bez problémů a bez námahy koupíte, v kterékoliv hračkárně. Pravda, dnes je toho všude nespočet.
Pokud jdete koupit dítěti hru postupujte podle několika kroků:
1) Ujasněte si, kolik vašemu broučkovi je. I sebelepší hra by se mu nelíbila tehdy, pokud by na ni byl velký nebo ještě moc malý.
2) Hra by měla děti rozvíjet a něco jim dát. Skvělé jsou vědomostní hry, pohybové hry nebo hry na rozvoj IQ.
3) Ideální je při nákupu taktéž zvážit, jak dlouho si s ní bude hrát. Pokud je věková hranice ze shora omezená či nikoli.
4) Dalším aspektem, na které bychom měli dbát, je i to, pro jakou příležitost je určená. Liší se hry, které jsou určeny například na cestu autem, od těch klasických stolních.
5) Nezapomínejte dbát i na to, aby ho téma zajímalo. Toto se týká například her v kostce, které se liší jednotlivými tématy.
6) Ujistěte se, že danou hru ještě doma nemá. Mít dvě by mu radost rozhodně neudělalo.
Až už vyberete cokoli, před nákupem si přečtěte i postup hry nebo recenze na internetu. Pokud nevíte, co by děti zaujalo, vezměte je na veletrh her a hraček, který se koná v České republice pravidelně již několik let. Je dobré, pokud se s dítětem domluvíte předem, že nic nebudete kupovat. Bude s tím smířené, hry si vyzkouší, vy je uvidíte naživo, odborníci vám vysvětlí postup a hlavně uvidíte, o co má vaše děťátko zájem.
U starších dětí jsou skutečně nejvhodnější vědomostní hry, u kterých si zopakují probranou látku ze školy. Navíc pokud ji budete hrát s nimi, samy si vědomosti rychle osvěžíte.